Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Súhlasím s používaním cookies. súhlasím

ÚVOD PRÁCA V ZAHRANIČÍ RIEČNE VÝLETNÉ LODE

riečne lode

 

 

Práca na riečnych lodiach je sezónna práca na výletných lodiach s kapacitou 150 - 170 pasažierov, ktoré plávajú na riekach v Európe - Rýn , Main, Dunaj, Labe, Seina, Rhone.

  • Nemecko, Holandsko, Belgicko, Švajčiarsko, Rakúsko, Maďarsko, Slovensko, Česko, Francúzsko...

Naša agentúra spolupracuje s poprednými lodnými spoločnosťami, ktoré prevádzkujú 4* - 5* riečne lode a ponúkajú tak prácu v modernom prostredí, s medzinárodnou posádkou a zaujímavými plavbami.

 

A-ROSA Reederei GmbH

Grand Circle Cruise Line

River Advice AG

sea chefs

Uniworld Boutique River Cruise Collection

Viking Cruises

 

 


 FOTOGALÉRIADĺžka sezóny

Sezóna trvá od cca marca/apríla do novembra/januára s možnosťou čerpania dovolenky/voľna. Počet dovolenkových dní záleží od konkrétnej spoločnosti a jej zmluvných podmienok. V prípade, že chce zamestnanec pokračovať aj v novej sezóne, podpisuje novú sezónnu zmluvu.

 

Klientela a komunikačný jazyk na lodiach

Klientela na riečnych lodiach je zväčša americká alebo nemecká a preto sa vyžaduje dobrá komunikatívna znalosť anglického alebo nemeckého jazyka. Komunikačný jazyk záleží vždy podľa klientely na konkrétnej lodi a nie trasy kde sa daná loď plavý.

 

Pracovné zmluvy

Naša agentúra spolupracuje s lodnými spoločnosťami, ktoré ponúkajú zmluvy väčšinou švajčiarske alebo cyperské. Podľa zmluvných podmienok spoločnosť hradí v danej krajine zdravotné a sociálne poistenie a poskytuje ubytovanie a stravu priamo na lodi. Pracovná zmluva sa podpisuje vždy pred nástupom na loď. Cestovné náklady spojené s nástupom na loď sú preplácané alebo je letenka vopred zabezpečená priamo spoločnosťou.

Dovolenka sa čerpá po určitom období a jej dĺžka záleží od zmluvných podmienok. Niektoré spoločnosti ponúkajú platenú dovolenku 6 dní/mesiac, čím sa zamestnanci dostanú v pravidelných intervaloch domov.

 

Platové ohodnotenie, servisné/tip

Platové ohodnotenie záleží samozrejme od podmienok konkrétnej spoločnosti a pracovnej pozície. Výplata je hradená mesačne, priamo na účet zamestnanca. Okrem platu sa po každej plavbe (1 – 2 týždne) vypláca priamo na lodi servisné, delené medzi celú posádku.

 

Servisné na amerických riečnych lodiach: 600 - 800 €/mesiac

Servisné na nemeckých riečnych lodiach: 200 – 400 €/mesiac

 

Servisné je garantovaný tringelt, nie individuálne sprepitné. Individuálne sprepitné je extra tringelt, ktorý môže získať zamestnanec v kontakte s hosťom a jeho výška je individuálna.

 

Ubytovanie a strava na lodi

Zamestnanci sú ubytovaní väčšinou v dvojlôžkových kabínach s vlastným sociálnym zariadením, vybavené televízorom a internetom. Strava je zabezpečená a poskytovaná viac krát denne priamo na lodi.

 

viking creww

 

Hotel Department

hotel departmentx

  logomakr 2stccc

 

logomakr 9kheaq 

 

GCCL

 

logomakr 1ydrl2 

 

logomakr 18vemw 

 

logomakr 2kygtz 

 


Reklamný prúžok